Geef inbrekers geen kans tijdens de feestdagen met deze 7 tips

Share.

Eindelijk: de mooiste week van het jaar breekt aan.

Helaas geldt dat niet enkel voor ons, maar ook voor inbrekers. Uit Nederlands onderzoek blijkt dat er maar liefst een 70% hogere kans is dat er bij je wordt ingebroken tijdens de feestdagen, vooral tussen 17u en 21u. Schuif je komende week af en toe elders de benen onder tafel? Dan hou je best rekening met de volgende tips om inbraken bij jou thuis te vermijden.

1. Doe de deuren op slot

Beginnen doen we met het meest voor de handliggende: doe de deuren op slot. Een extra beveiligd cilinderslot is altijd handig, en houdt inbrekers langer tegen. Een ideetje voor onder de kerstboom?

Stevige ramen en deuren helpen trouwens ook. Wist je dat kunststofkozijnen, naast uiteraard anti-inbraakstrips, zeer lastig te openen zijn voor een inbreker? Wanneer je een of meerdere tuinhekjes hebt, doe je die best ook dicht.

En: heb je alles op slot gedaan, verstop dan de sleutels niet onder de deurmat of bloempot naast de voordeur. Daar kijken ze als eerste.

2. Verlicht je huis

Laat de verlichting thuis volledig aan. Je verbruikt een beetje meer elektriciteit, maar dat weegt niet op tegen het leed als er bij je wordt ingebroken. Met een tijdschakelaar kan je bovendien af en toe eens een licht in de badkamer of het toilet laten aangaan, dat geeft een nog meer bewoonde indruk. Alleen de lichtjes in de kerstboom laten branden? Inbrekers zijn ook geen dommeriken en kennen hun stiel.

3. De televisie of radio laten spelen

Akkoord, je verbruikt er al ietsje meer mee. Maar een inbreker heeft altijd schrik van geluid en flitsend licht. Daarom zijn ook nepkaarsen aan te raden: ze werken op batterijen, maar flikkeren net zoals een echte kaars. En wie laat er nu kaarsen branden als hij of zij niet thuis is?

4. Buurtpreventie

Je ziet langs de weg meer en meer “WhatsApp buurtpreventie”-bordjes opduiken. Vraag daarnaast ook aan je buren, als ze zelf thuis zijn tenminste, om een oogje in het zeil te houden. Wanneer ze iets verdacht zien, kunnen ze dan meteen jou of de politie verwittigen. Wanneer je voor een paar dagen bij verre familie of vrienden op bezoek gaat, vraag dan zeker ook of iemand je brievenbus regelmatig leeg kan halen.

5. Berg kostbare spullen op

Geef inbrekers zo weinig mogelijk redenen om in te breken bij jou. Laat dus vooral niet je tablet en laptop vol in het zicht liggen, daar komen ze immers als vliegen op stroop op af. Dat betekent trouwens ook dat je verpakkingen van dure cadeaus na Kerstmis best niet zichtbaar met het oud papier buiten zet.

Verstop bovendien de meest waardevolle spullen (bv. juwelen) zo grondig mogelijk, verspreid en op onlogische plaatsen. We gaan hier geen voorbeelden geven daarvan, misschien lezen ze hier ook wel mee.

Wat je wél mag laten rondslingeren? Kookgerief op het aanrecht, dat geeft een zeer bewoonde indruk.

6. Een alarmsysteem

Waarom zouden ze inbreken in een huis met alarmsysteem wanneer er zoveel huizen zonder alarm zijn? Een alarm werkt zowel preventief (zorg dat er een duidelijke melding is van de aanwezigheid van een alarm, bijvoorbeeld op een raam of de voordeur), als afschrikkend wanneer het daadwerkelijk afgaat. Vele inbrekers kiezen dan liever het hazenpad dan het risico te nemen dat ze gevat worden.

7. De slimste tip

Is een alarmsysteem te duur? Overweeg dan een of meerdere slimme camera’s in en rond je woning, waarmee je vanop afstand de zaken in de gaten kan houden. Die vind je tegenwoordig al voor rond de 100 euro, en bestuur/bekijk je zeer eenvoudig met je smartphone.

Maak bovendien volop gebruik van deze trend naar meer slimme toestellen in huis. Je hebt ook slimme stekkerdozen waarmee je een radio of televisie vanop afstand kan aansturen, slimme verlichting waarmee je tijdschema’s kan instellen waarop je verlichting aan- en uitgaat, slimme sloten die je vertellen of er beweging is aan je voordeur … Alles om ervoor te zorgen dat het lijkt alsof je thuis bent, terwijl je stiekem ergens anders aan de feesttafel zit.

Heb jij nog bijkomende tips om inbrekers te slim af te zijn? Laat het ons weten in de comments!

Auteur: PJG

Bronnen: SecurityManagement, Solvari, Stichting NIPW, Vlaamse Overheid

Share.